هواساز

هواساز (Air Handling Unit) - هواساز هایژنیک (بهداشتی) دستگاهی است که گردش هوا را در تهویه مطبوع کنترل می کند.هواساز معمولا جعبه فلزی بزرگی است شامل، دمنده، کویل های گرم و سرد، محفظه فیلتر، صداگیر و دمپر می باشد. هواساز ها عموما به مجرای کانالی سیستم های تهویه مطبوع، یعنی جایی که هوای برگشتی ساختمان باید به آنجا رود متصل میگردد. گاهی نیز هواساز هوای تازه وهوای برگشتی را ازفضای داخل دریافت می کنند. هواسازهای کوچک دارای فیلتر هوا، کویل و دمنده می باشند و تحت عنوان ترمینال یونیت معرفی می شوند. این ترمینال یونیت های ساده را کویل دمنده یا فن کوئل می گویند. هواساز های بدون برگشت هوا کاملا با استفاده از هوای تازه در شرایط استفاده %100 (Fresh Air) هوارا ازبیرون میگیرندو هیچ هوای برگشتی به آن ها واردنمی شود. هواسازهای طراحی شده برای بیرون ساختمان در روی پشت بام نصب می شود و به یونیت های پشت بامی معروفند.

هواساز کریر

هواساز کریر

هواساز کریر: . کمپانی کریر بزرگترین تولید کننده تاسیسات تهویه مطبوع و سرمایشی-گرمایشی در جهان است. کمپانی صاحب نام کریر در سال 1915 در شهر کنتیکت ایالات متحده امریکا تاسیس گردید. امروزه این شرکت دارای 43000 نیرو در 170 کشور جهان است. زمینه تخصصی این شرکت تولید تجهیزات تهویه مطبوع بوده و شناخته شده ترین برند جهانی در این صنعت محسوب می گردد. این شرکت در سال 1979 زیر مجموعه شرکت United Technologies قرار گرفت. ارزش برند Carrier در سال 2012 حدود 12.5 ملیارد دلار برآورد گردیده است.
هواساز گودمن

هواساز گودمن

هواساز ( Air Handling Unit) (AHU) دستگاهی از گروه تهویه مطبوع برای تامین هوای مطبوع و سالم با دستیابی به دما و رطوبت مناسب می باشد.هواساز یکی از اصلی‌ترین دستگاههای تهویه مطبوع می‌باشد که در مسیر چیلر و بویلر با کانال هوا قرار می گیرد هواساز های منحصر به فرد گودمن یکی از بهترین هواسازهای ارائه شده در دنیا می باشد که با استفاده از دانش متخصصین و با استفاده از نرم افزار های به روز طراحی می گردد.
هواساز ریم

هواساز ریم

هواساز ریم (Rheem) راندمان بالای سیستم تهویه مطبوع ریم ، بجهت تکنولوژی پیشرفته و انحصاری ساخت کندانسینگ یونیتهای ترو پیکال این تولید کننده می باشد که نتیجه هدف گذاری بر اساس تولید محصولاتی با بالاترین راندمان در عین کمترین انرژی ورودی است.
لنوکس

هواساز لنوکس

لنکس در سال ۱۸۹۵ میلادی در شهر اشتوتکارد ایالت آیووا امریکا توسط دیوید لنکس تاسیس و اولین محصول خود را به عنوان کوره فولادی (Steel Furnace) به بازار عرضه کرد. در سال ۱۹۰۴ میلادی دیوید شرکت خود را به سرمایه گذار دیگری واگذار نمود تا بتواند در عرصه تحقیق و توسعه به فعالیت ادامه دهد. از آن پس حرکتهای اقتصادی شگرف شرکت لنکس در سایه نوآوری های پی در پی در بازار امریکا و پس از آن بازار جهانی صورت گرفت. در حال حاضر این شرکت با داشتن هشت کارخانه مختلف در آمریکا و اروپا به عنوان یکی از معتبرترین محصولات در زمینه سیستمهای سرمایشی در دنیا مطرح میباشد.