بویلر و دیگ

دیگ یا بویلر 

دیگ یا بویلر  (Boiler) یک تجهیز تاسیساتی است که وظیفه ی آن گرم کردن یک سیال جهت مصارف مختلف می باشد .دیگ آب گرم ، دیگ بخار و دیگ روغن از انواع مختلف دیگ ها محسوب می شود . دیگ هایی که برای مصارف خانگی و ساختمانی از نوع آب گرم می باشد که عموما ظرفیتی ازچند کیلووات (Kw) تا حداکثر یک مگاوات دارند و ظرفیت آن بیانگر مقدار انرژی حرارتی است که به آب منتقل می شود.

شما میتوانید در سایت بزرگ فروش Nemanico.com  مشخصات فنی و تصاویر و قیمت و اطلاعات فروش انواع دیگ یا بویلر را مشاهده و مقایسه و خرید نمایید .

 
دیگ-چدنی

دیگ چدنی

زیر نویس

دیگ چدنی چیست؟ از دیگ چدنی فقط در سیستم های حرارت مرکزی با سیال آب گرم استفاده می شود زیرا جنس آن چدنی بوده و در مقابل فشار بالا مقاومت زیادی نداشته همچنین قابلیت تنظیم فشار در آنها بسیار کم می باشد . در مصارف خانگی که نیاز به سیستم قوی ندارند استفاده از دیگ های چدنی توصیه می گردد و آن به این دلیل است که این دیگ ها ارزان تر و به صرفه تر می باشند.
دیگ-روغن-داغ

دیگ روغن داغ

زیر نویس

دیگ روغن داغ چیست؟ دیگ روغن داغ برای گرمایش روغن های مخصوص حرارتی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع بویلرها جهت انتقال حرارت های غیرمستقیم در فرآیندهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.
دیگ-بخار

دیگ بخار

زیر نویس

دیگ بخار چیست ؟ دیگ بخار در حقیقت یک مخزن بسته است که آب داخل آن با استفاده از حرارت ناشی از احتراق سوخت مصرفی دیگ بخار گرم شده و در نهایت به بخار آب با فشار بالا تبدیل می شوند.
دیگ-فولادی

دیگ فولادی

زیر نویس

دیگ فولادی چیست ؟ دیگ فولادی آبگرم پوسته یا بدنه بویلر که وظیفه نگه داری حجم آب داخل دیگ را بعهده دارد. ( کوره اصلی که اولین مرحله ورود سوخت مشتعل شده به داخل بویلر را بعهده دارد و کوره فرعی در بویلرهای آبگرم ظرفیت بالا (سه پاس) لوله های پاس های حرارتی درب ها را بعهده دارد.)